Mam Moc!

logo

Rehabilitacja dla osób po wypadku i chorobie. Jak zdobyć środki na rehabilitację?


Rehabilitacja po wypadku lub chorobie to długi, ale niezbędny etap walki o powrót do sprawności. Wymaga poświęcenia czasu i energii. To jednak nie wszystko. Konieczne są również środki finansowe. Umożliwiają one kompleksową rehabilitację przy użyciu nowoczesnego sprzętu i pomocy specjalistów z różnych dziedzin. Tu pojawia się pytanie, które nurtuje wiele osób – jak zdobyć pieniądze potrzebne na powrót do sprawności?

Rehabilitacja po wypadku samochodowym lub chorobie – skorzystaj z pomocy oferowanej przez NFZ i PFRON

Jeśli wymagasz rehabilitacji po wypadku lub chorobie, jedną z opcji jest ubieganie się o pomoc oferowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

W ramach NFZ możesz skorzystać ze świadczeń rehabilitacji leczniczej w warunkach:

  • ambulatoryjnych;
  • domowych – jeśli nie możesz się samodzielnie poruszać;
  • na oddziałach dziennych;
  • w ośrodkach rehabilitacyjnych (specjalizujących się m.in. w rehabilitacji w chorobie nowotworowej, po udarze lub wypadku).

Pamiętaj jednak o tym, że NFZ sfinansuje do pięciu zabiegów dziennie (w dziesięciodniowym cyklu terapeutycznym). Jeśli okażą się one niewystarczające, konieczne będzie pozyskanie dotacji na rehabilitację z innych źródeł.

Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z pomocy oferowanej przez PFRON. W tym przypadku możesz starać się o wsparcie finansowe niezbędne do wzięcia udziału w turnusie rehabilitacyjnym.

Odbywa się on w grupie liczącej minimum 20 osób o podobnych potrzebach ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Trwa co najmniej 2 tygodnie. W tym czasie pod okiem grupy specjalistów realizujesz specjalnie opracowany program rehabilitacji. Ważna informacja – słowo „turnus” w nazwie może być dla Ciebie mylące. Dlatego warto wyjaśnić, że nie oznacza on konieczności wyjazdu. Program rehabilitacji może być realizowany również w formie stacjonarnej. PFRON oferuje też pomoc finansową w zakresie zakupu sprzętu niezbędnego do rehabilitacji. Warunkiem jej uzyskania jest spełnienie kryterium dochodowego oraz posiadanie dokumentu, który potwierdza niepełnosprawność. Wyznaczeniem terminów składania oraz rozpatrywania wniosków, a także podejmowaniem decyzji o wysokości dofinansowania zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.


Poznaj możliwości jakie daje platforma zbiórkowa

Co jeszcze możesz zrobić oprócz ubiegania się o dofinansowania na rehabilitację z NFZ lub PFRON? W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć osobę, która nie korzysta z internetu. Warto wykorzystać ten fakt do szukania pomocy w zgromadzeniu środków na rehabilitację. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na ten krok, być może wynika to z obaw o kwestie bezpieczeństwa.

Nie musisz się o nie martwić, jeśli skorzystasz ze sprawdzonej platformy zbiórkowej. Jedną z nich jest ta o nazwie Mam Moc http://www.mammoc.pl podlegająca pod Fundację Moc Pomocy. Decydując się na założenie zbiórki na wspomnianej platformie, otrzymasz coś więcej niż wsparcie finansowe. Rehabilitacja to proces, który jest nie tylko kosztowny, ale i długotrwały oraz wymagający. Dlatego, aby ułatwić Ci powrót do sprawności, twórcy platformy Mam Moc zapewnią Ci kompleksową opiekę. Uzyskasz pomoc w zebraniu pieniędzy, wyborze najlepszego ośrodka rehabilitacyjnego i sprzętu do rehabilitacji, a także wsparcie psychologiczne i prawne.


Udostępnij